Lentekriebels op de basisschool

Leestijd ca. 4 minuten

Landelijk

Van 31 maart t/m 4 april 2025 vieren we de Week van de Lentekriebels!

Films zijn een krachtig middel om relationele en seksuele vorming bespreekbaar te maken. Wij hebben voor jou een inspirerende filmselectie samengesteld, met zorgvuldig gekozen filmtips voor elke groep, van korte animaties tot aan lange speelfilms. Filmhub Midden biedt daarnaast vier korte filmlessen (Filmsnacks) bij prachtige korte films zoals My Happy End, Het herriehofje: Verliefde verhalen, In a Heartbeat en Giovanni en het Waterballet.

Welke film zet jij in tijdens de Week van de Lentekriebels?

Supertip!

In februari 2025 is Johnny Bakru de Schoolfilm van de Maand! Bekijk deze komische en ontroerende film over Rose die denkt dat Johnny Ster, de nieuwe liefde van haar moeder, een bakru is—een boze geest. Er is ook een bijbehorende les over verliefdheid, met een leuke acteeropdracht voor de leerlingen.

Neem deel!

De Week van de Lentekriebels is een jaarlijkse projectweek voor het primair onderwijs. Deelnemende scholen geven een week lang in elke klas dagelijks een les over relaties en seksualiteit. Hiervoor gebruiken zij een erkende lesmethode. Het tonen van een van de geselecteerde films is daar een goede aanvulling op. Doe mee!

Meer film en lestips voor het primair onderwijs?

Meld je aan voor de maandelijkse onderwijsnieuwsbrief
Deel artikel op

Bekijk ook eens

Bekijk alle artikelen
Volg ons op
s