Als de geïsoleerde tiener Ben vriendschap sluit met de charismatische Tom, is dit het startschot van een lange zomer vol muziek, drank en drugs.
De vijftienjarige Ben woont alleen met zijn moeder op een afgelegen landgoed. Vanaf het moment dat de één jaar oudere Tom bij hem in de buurt komt wonen, staat zijn leven in het teken van een gedroomde jongensvriendschap. Ben en Tom vullen hun dagen met het luisteren naar en maken van muziek en doen steeds verdergaande experimenten met drugs. Totdat Ben in een psychose belandt. Deze film is een verfilming van het gelijknamige boek van de auteur Philip Huff.
Wist je dat kinderen het leuk vinden om het boek te lezen nadat ze de film hebben gezien? Dit verhaal is ook beschikbaar als e- of (luister)boek bij de Jeugdbibliotheek.
Aan de slag met deze film?
De film is gratis te zien via de “Bekijk de film”-knop bovenaan deze pagina. De film sluit aan bij de leergebieden Nederlands, Burgerschap, Mens en Maatschappij en de thema's vriendschap en drugsgebruik. Na het bekijken van de film kan de klas gezamenlijk bespreken wat de redenen waren waarom Tomas betrokken raakte bij overmatig drugsgebruik en hoe hij uiteindelijk weer op het rechte pad is beland. Verder kun je ook de relatie tussen het boek en de film bespreken. Voor extra informatie over het boek, zie de link van de Jeugdbibliotheek hierboven.
Film & Nederlands
Bij deze korte film is er voor het vak Nederlands een LessonUp-les 'Verbeeld de openingsscène van een boek met een moodboard' gemaakt. Het doel is om de leerling enthousiast te maken om te lezen. Onderaan de pagina vind je de les. De les leert de leerling wat een moodboard is en hoe deze wordt ingezet in de filmwereld. Verder moedigt het de leerling aan om op een creatieve en beeldende manier bezig te zijn met het boek en vervolgens de openingsscènes van de film zelf.
Bekijk de andere favoriete lessen van Nederlands leraren op deze pagina: https://filmeducatie.nl/nederlands-lessen.
| Thema | Boekverfilming, Coming of age, Gezondheid / ziekte, Vriendschap |
| Filmkenmerken | 31-60 minuten |