Wat is er leuker dan film in de klas? Film op het grote witte doek! Er zijn talloze manieren om filmeducatie aan te bieden - je kunt met leerlingen kijken, maken óf zelfgemaakte films kijken.
Filmeducatie voor filmvertoners | De Lieve Vrouw, Amersfoort
Op deze dag spar jij met andere filmtheaters, bioscopen, bibliotheken en festivals die zich bezig (willen) houden met filmeducatie. Zo versterken we samen het filmeducatieve aanbod in de regio!
Meer informatie over het programma volgt
vanaf 12.00 Gezamenlijke lunch
13.00 - 16.30 Programma
tot en met 17.30 Borrel
Alvast verder lezen over filmeducatie als vertoner?
Als filmvertoner kun je een belangrijke rol vervullen in filmeducatie. Want de mooiste manier om een film te zien is nog altijd het grote doek. Een theateromgeving biedt de uitgelezen mogelijkheid om in een groep, samen, een film te zien. Ook is er ruimte voor verdieping: voor of na de voorstelling met elkaar in gesprek gaan over de specifieke film, over film in het algemeen en/of over de onderwerpen die in de film aan bod komen. Verder maken leerlingen via een filmbezoek aan het filmtheater kennis met hun culturele omgeving en kan de liefde voor film ze van jongs af aan worden bijgebracht.
Lees meer over filmeducatie als vertoner