In de verfilming van Jan Siebelinks zijn bestseller Knielen op een bed violen wordt Hans verscheurd tussen de liefde voor zijn familie en een religieus sektarisme.
Hans en Margje leven een gelukkig bestaan op hun kwekerij. Wanneer Hans de prediker Jozef Mieras tegenkomt, die hem alles over God vertelt, wordt hij herinnert aan zijn streng gelovige opvoeding. Kort daarna heeft Hans een diepreligieuze ervaring waardoor hij ervan overtuigd is dat hij verbonden is met God. Hierdoor start Hans zijn zoektocht naar zingeving en het eeuwigen leven. Hoe dieper hij in deze zoektocht valt, hoe meer hij van de realiteit afwijkt.
Aan de slag met deze film?
Via de “Bekijk in de klas”-knop bovenaan deze pagina is te zien waar de film beschikbaar is. De film is goed te behandelen bij het vak Nederlands door een vergelijking te maken met het gelijknamige boek van Jan Siebelinks.
Ben Sombogaart Nederland 2016, 112 min
Thema | Religie / geloof, Boekverfilming, Identiteit, Liefde, Familie |
Filmkenmerken | > 61 minuten |