De gedramatiseerde versie van de vulkaanuitbarsting in Pompeï en Herculaneum, verteld vanuit verschillende personages en perspectieven binnen het oude Romeinse rijk.
Pompeï - The Last Day neemt de kijker mee in de gebeurtenissen die zich in het jaar 79 afspeelden in het toenmalige Romeinse Rijk. De film ontleent zijn structuur aan de verschillende fases van de vulkaanuitbarsting van de berg Vesuvius. Verschillende personages komen aan bod, waaronder een lokale politicus en zijn familie en twee gladiatoren. Deze karakters zijn gebaseerd op echte personen uit deze tijd en afgeleid van herontdekte teksten. Het verhaal schetst een goed beeld van de ramp zelf, maar ook van de reactie van de inwoners van Pompeï.
Aan de slag met deze film?
Via de “Bekijk de film”-knop bovenaan deze pagina is de film gratis te bekijken. Let op: deze upload heeft geen Nederlandse ondertiteling. De film sluit aan bij de leergebieden geschiedenis, burgerschap en mens en maatschappij.
Vakpagina geschiedenis
Ben je geschiedenisdocent? Vind de laatste filmtips en lesideeën op de vakpagina geschiedenis.
Regie: Peter Nicholson Productie: BBC, TLC Distributie: BBC One Verenigd Koninkrijk 2003, 50 min
Thema | Migratie / vluchten, Afscheid / dood |
Filmkenmerken | 31-60 minuten |