Maar alleen hier ben ik thuis

Waar is je thuis als tweede generatie Nederlander? Maar alleen hier ben ik thuis onderzoekt hoe hun onzekerheden over waar ze toebehoren gevormd worden door discriminatie, microagressies, en het vast zitten tussen twee culturen.

Michael Huawert maakte deze animatie-documentaire met behulp van interviews met tweede generatie Nederlanders, waarin zij anekdotes en gevoelens deelden over hun identiteit en familie-achtergrond. Allemaal hebben ze ervaring met tot Ander gemaakt te worden—door opmerkingen, afwijzingen, en andere subtiele microagressies. Hoe dan ook, in het land van hun ouders spreken zij de taal en kennen ze de cultuur niet goed genoeg. Dus weet de laatste geïnterviewde het zeker: alleen hier zijn zij thuis.

Aan de slag met deze film?

Via de "Bekijk de film"-knop bovenaan deze pagina is de film gratis te zien op Schooltv. De documentaire sluit aan bij de leergebieden Burgerschap, Mens en Maatschappij en bespreekt thema's zoals discriminatie en racisme, identiteit, familie en migratie. Hiermee kan er klassikaal een gesprek aangemoedigd worden over discriminatie tegen jongeren met een migratieachtergrond en hoe dit een negatieve impact heeft op identiteit en het gevoel van toebehoren.

  • Let op met kinderen tot 12 jaar
  • Discriminatie

Regie: Michael Hauwert Productie: Hogeschool voor de Kunsten Utrecht Omroep: NTR Nederland 2024, 7 min

Thema Racisme / discriminatie, Migratie / vluchten, Identiteit
Filmkenmerken 6-30 minuten
Volg ons ook op:

Bekijk ook eens

Bekijk alle films
Volg ons op