Filmvakdocenten uit Gooi & Vechtstreek ontmoeten elkaar tijdens eerste filmdocentenontbijt

Leestijd ca. 5 minuten

Hoe versterk je filmeducatie in de regio? Door filmdocenten met elkaar in contact te brengen. Tijdens het eerste filmontbijt in de Gooi & Vechtstreek kwamen filmvakdocenten samen bij Filmtheater Hilversum om ervaringen te delen, inspiratie op te doen en nieuwe contacten te leggen.

Kauwen en nakauwen

Op een maandagochtend in september vond in Filmtheater Hilversum het eerste filmdocentenontbijt voor de regio Gooi & Vechtstreek plaats. De bijeenkomst bracht filmvakdocenten uit de regio samen om elkaar beter te leren kennen, ervaringen uit te wisselen en na te denken over de toekomst van filmeducatie.

Het thema van de ochtend was kauwen en nakauwen. Tijdens het ontbijt maakten deelnemers kennis met elkaar en wisselden zij ideeën uit. Daarna volgde het 'nakauwen': samen praten over films, ervaringen delen en onderzoeken hoe filmdocenten elkaar kunnen helpen en inspireren.

Na een gastvrije ontvangst en gezamenlijk ontbijt gingen de deelnemers met elkaar in gesprek over hun werk, ervaringen en de kansen voor filmeducatie in de regio. Ook werd stilgestaan bij de ontwikkelingen binnen Filmhub Noord-Holland en de mogelijkheden om scholen, filmvakdocenten en culturele partners beter met elkaar te verbinden.

Kennismaken en vooruitkijken

Na het ontbijt verhuisde de groep naar de filmzaal. Daar maakten de deelnemers verder kennis met elkaar en kregen zij een korte kennismaking met Filmhub Noord-Holland. Ook werd gekeken naar filmeducatie in de regio. Aan de hand van een quiz ontdekten de deelnemers dat Gooi & Vechtstreek 145 scholen telt, verdeeld over het primair, voortgezet en gespecialiseerd onderwijs.

Daarnaast werd toegelicht hoe Filmhub Noord-Holland zich inzet voor duurzame filmeducatie door scholen, filmdocenten en culturele partners met elkaar in contact te brengen en te ondersteunen met kennis, materialen, scholing en advies.

Ook was er aandacht voor Filmtheater Hilversum als partner in de regio. Eventmanager Vera Liefting gaf een inkijkje in het theater en onderstreepte de mogelijkheden voor samenwerking met filmdocenten.

Films als startpunt voor gesprek

Een belangrijk onderdeel van de ochtend was het kijken en bespreken van films uit de Korte Filmpoule. De deelnemers bekeken Giovanni en het waterballet en Blind Date. Daarna gingen zij met elkaar in gesprek over de films en de mogelijkheden om deze in de klas te gebruiken.

Als extra vertoning werd De dag dat ik naar buiten ging van Wouter getoond. De film, over een meisje met straatvrees, maakte veel indruk. Dit leidde tot een gesprek over hoe je gevoelige onderwerpen bespreekbaar kunt maken in de klas.

Samen bouwen aan een netwerk

Aan het einde van de bijeenkomst werden filmtips, ideeën en wensen voor toekomstige activiteiten verzameld. Deze input biedt aanknopingspunten voor nieuwe bijeenkomsten en verdere samenwerking tussen filmdocenten in de regio.

De ochtend verliep in een open en betrokken sfeer. Dankzij de samenwerking tussen Filmhub Noord-Holland en Filmtheater Hilversum is een mooie eerste stap gezet naar een actief netwerk van filmvakdocenten in Gooi & Vechtstreek.

Deel artikel op

Bekijk ook eens

Bekijk alle artikelen
Volg ons op