Wat voor filmleraar ben jij?
Film kan op allerlei manieren worden ingezet in de klas. Grote kans dat jij dat ook al doet. Van maken tot analyseren, van losse opdracht tot lesplan, en van biologie tot Frans; de mogelijkheden zijn eindeloos. Wij zijn daarom op zoek naar leraren die film toepassen in het onderwijs, op welke manier dan ook. Zolang je filmeducatie structureel inzet met een duidelijk doel en enthousiasme, mag je jezelf met recht een filmleraar noemen.
De Filmleraar van het Jaar verkiezing zet leraren in de spotlights welke film toe passen! Het is een leraar wie lessen via film aantrekkelijk maakt voor leerlingen en film bewust inzet, zodat leerlingen méér leren zien in bewegend beeld, én zich beter leren uitdrukken als ze zelf filmpjes of vlogs maken. Het zijn leraren die leerlingen met film activeren en film inzetten om aan lessen vorm te geven. Het kan een leraar van groep 1 zijn, een leraar Engels, Biologie of Kunst, noem maar op! Ben of herken jij jezelf of iemand hierin? Meld je dan aan!
Heb je vragen over de verkiezing of het stemmen? Mail naar loes@filmhubzuid.com
Prijzen winnen
De winnaar is één schooljaar het boegbeeld voor filmeducatie in het onderwijs, wint een Nationale Bioscoopbon t.w.v. 250 euro en krijgt een Cineville-pas om een jaar lang gratis mee naar de film te gaan. Ook win je een bezoek aan een bioscoop naar keuze met de klas en neem je plaats in de jury van de verkiezing van het volgende jaar. Daarnaast geven we één plek weg voor de enige post-hbo jaaropleiding filmeducatie van Nederland: On The Movie.
Lees hier meer over de verkiezing en zijn partners
Eindhovense Karima Si-Ali is Filmleraar van het Jaar '25-'26!
Alweer wint een leraar uit Zuid-Nederland de titel! Op de achtste editie van Filmleraar van het Jaar, is docent CKV Karima Si-Ali van het Van Maerlantlyceum in Eindhoven verkozen tot hét boegbeeld van filmeducatie in Nederland. Daarmee draagt ze het stokje over van Nichel Janssen. Zij belicht film voor docentcollega’s en leerlingen van alle kanten: als kunstvorm, als tool én als middel voor mediawijsheid.
Lees hier meer
Winnaars van de voorgaande edities
Vorig jaar was winnaar Nichel Janssen uit Neerbeek natuurlijk niet te missen! Maar hiervoor zijn er al vele voorgegaan. Zoals publiekswinnaar Rene van de Veerdonk uit Dongen uit 2022 en zo heeft Jeroen Stultiens uit Roermond in 2019 de landelijke verkiezing gewonnen.
Bekijk het interview van Nichel hier